Zobacz dlaczego warto nas odwiedzić

Dąbki i okolice

Dąbki to zaciszna miejscowość uzdrowiskowa położona w centrum Wybrzeża Słowińskiego. Atrakcyjna lokalizacja umożliwia turystom dostęp zarówno do Morza Bałtyckiego oraz jeziora Bukowo - idealnego miejsca dla entuzjastów sportów wodnych. Specyficzny nadmorski mikroklimat i czyste, nasycone jodem powietrze co roku przyciągają turystów zmagających się z chorobami reumatologicznymi a także osoby cierpiące na schorzenia ze strony układu oddechowego.

Niewątpliwą zaletą tego miasteczka jest piękna, szeroka plaża. Spacerując brzegiem morza, można natknąć się na niewielkie, kolorowe kamyki, a gdzie nie gdzie nawet na kawałki bursztynu, zwanego złotem Bałtyku. Równolegle do plaży, wśród porastającego wydmy, sosnowego lasu przebiega długa na 6 km promenada.

Kolejną atrakcją Dąbek jest jezioro Bukowo. Akwen ma powierzchnię 18 km kwadratowych i przyciąga zarówno osoby chcące spróbować swoich sił w sportach wodnych jak i wędkarzy. Przy brzegu znaleźć można wypożyczalnie sprzętu, szkółki prowadzące kursy żeglarstwa, wind i kitesurfingu. Funkcjonuje tutaj również przystań żeglarska, a w okresie letnim można skorzystać z wycieczki małym statkiem pływającym po jeziorze.

Ponadto liczne szlaki piesze i rowerowe zachęcają do wypadów i zwiedzania malowniczej okolicy.

Przy okazji pobytu w Dąbkach warto wybrać się na wycieczkę krajoznawczą do pobliskich miejscowości. W Darłowie znaleźć można liczne zabytki kościół Mariacki, Zamek Książąt Pomorskich czy Bramę Kamienną. W Darłówku zobaczą Państwo latarnię morską oraz port, z którego wypływają kutry rybackie oraz statki wycieczkowe. Warto również wybrać się do pobliskiego Bobolina, gdzie znajdują się tajemnicze bunkry z okresu II wojny światowej oraz stadnina koni.

Dąbki to spokojna, urokliwa miejscowość idealna na letnie wczasy. Bogata baza noclegowa oferuje miejsca na każdą kieszeń. Znają tu Państwo noclegi w luksusowych hotelach, komfortowych apartamentach po pola namiotowe i campingi. 

Copyright 2017 - Wszystkie prawa zastrzeżone

logo Akcept